fbpx

O nás

Kultúrne centrum Hviezdne noci vzniklo v marci 2019 s cieľom priniesť do mesta Bytča celoročné kultúrne podujatia s širokým dramaturgickým záberom – hudba, literatúra, divadlo, výtvarné umenie, ale aj diskusné podujatia a prednášky od ekologických tém po cestovateľské kino.

Po pilotnom ročníku, kde sme sa s podujatiami presúvali po rôznych partnerských kaviarňach a inštitúciách sme sa rozhodli otvoriť vlastný priestor, útulný a plne technicky vybavený pre kvalitý program.

V roku 2020 oživujeme vysnívané miesto v útrobách kultového pivovaru. Dobrovoľníci v plnom nasadení rekonštruujú priestory bývalej pivovarskej ľadovne, kde sa od tohto momentu Bytča môže naplno naladiť na kultúru. Vitajte v Ladovni!

Za projektom kultúrneho centra stojí občianske združenie Filmový klub Bytča . Kultúrne centrum Hviezdne noci vzniklo s podporou Fondu na podporu umenia.

Filmový klub Bytča je občianske združenie, ktoré aktívne pôsobí v meste od roku 2008 ako prevádzkovateľ filmového klubu. V roku 2015 sa nám podarilo v spolupráci s mestom a Audiovizuálnym fondom zdigitalizovať kino v Dome kultúry a rozšíriť tak ponuku filmov, ako aj frekvenciu premietaní. Rok 2015 bol prelomovým, okrem kina sme založili festival Hviezdne noci, ktorý sa od svojho prvého filmového ročníka prepracoval k plne multižánrovému podujatiu a rozrástol sa do celého mesta. Aktuálne naše občianske združenie prevádzkuje Filmový klub Bytča (prelink na stránku kina), organizuje festival Hviezdne noci (prelink na stránku festivalu) a podujatia Kultúrneho centra Hviezdne noci v novovzniknutom priestore Ladovňa.